Uluslararası İnşaat Fuarları Hangileridir ?

Uluslararası İnşaat Fuarları Hangileridir ?

Yapı ve inşaat kapsamlı fuarlar uluslararası düzeyde pek çok ülkede düzenlenmektedir.

WordBuild ve Avrupa Genelinde Düzenlenen Fuarlar

Wordbuild Kiev: 28 Şubat – 2 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan fuar Ukrayna’nın Kiev kentinde 200’den fazla firma katılmaktadır.

WordBuild Moskova: 4-7 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan fuar Moskova kentinde bulunan ExpoCentre’da düzenlenmektedir.

KAZBUILD: Kazakistan’nın Almaata kentinde düzenlenen bu fuar,723 katılımcıyla düzenlenmektedir.
Fuarın 4 bin üzerinde ziyaretçisi bulunmaktadır.

SAUDI BUILD: Suudi Arabistan Riyad kentinde her yıl düzenlenmekte ve 542 katılımcısı bulunmaktadır.

BATIMAT: Fransa’nın Paris kentinde iki yılda bir sıklıkla düzenlenmektedir.2 bin üzerinde firma katılmakta ve 200 bin üzerinde kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

INTERMAT: Paris’te üç yılda bir sıklıkla düzenlenmektedir.1000’in üzerinde katılımcısı ve 100 bin üzerinde ziyaretçisi bulunmaktadır.

BUDMA: Polonya Poznan kentinde her yıl düzenlenmektedir.723 firma katılımı ve 34 bin ziyaretçi ortalaması bulunmaktadır.

Uluslararası İnşaat Fuarları Hangileridir ?Almanya’da Düzenlenen Yapı ve İnşaat Fuarları

BAUTEC: 20-23 Şubat 2018 tarihlerinde Berlin’de düzenlenecektir. İki senede bir sıklıkla düzenlenmektedir.551 firma katılım göstermekte ve 37 bin üzerinde ziyaretçi katılmaktadır.

BAUMA: 8-14 Nisan 2019 tarihlerinde Münih’de düzenleneceği açıklanmıştır. Fuara 3400 ve üzerinde firma katılmakta, ortalama olarak ise fuarı 535 bin kişi ziyaret etmektedir.

Çin’de Düzenlenen Yapı ve İnşaat Fuarları

Çin’de düzenlenen bu fuarlar uluslararası ve Asya kıtası özelinde çok geniş katılımlı olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle uluslararası mecrada sektörde etkisini hissettiren fuarlardır.

IBCTF: Bu yıl 22-25 Mart tarihlerinde Shanghai’de National Exhibition and Convention Center’da düzenlenmiştir. Fuara 161 firma katılmakta ve 60 binden fazla ziyaretçi fuarı gezmektedir.

CBD : Her yıl düzenlenmekte olan bu fuarda dekorasyon alt sektörü de dahil olmak üzere 2,415 katılımcı firma katılmakta ve 120 bin üzerinde ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.

BAUMA CHINA: Shanghai’de iki senede bir düzenlenmektedir.3 bin ve üzeri katılımcısı bulunmaktadır. Ziyaretçi ortalaması 190 bin üzerindedir.

Diğer Yapı ve İnşaat Fuarları

Big 5 Show: Dubai’de her yıl düzenlenmektedir.2,663 katılımcı ve 60 bine yakın ziyaretçisi bulunmaktadır.

BATIMATEC: Cezayir’de her yıl düzenlenmektedir.775 katılımcı ve 30 bin ziyaretçisi bulunmaktadır.