Mağaza İçi Dekorasyonda Zemin

Mağaza İçi Dekorasyonda Zemin

Mağaza içi dekorasyonda zemin yansıtıcı olmalıdır. Parke tarzı zeminler mat bir görüntü ve çabuk yıpranmadan dolayı tercih edilmemelidir. Seramik gibi parlatılmış yüzeyli malzemelerin kullanılması büyük bir avantajdır. Seramiklerin boyutlarının renklerinin değişebilir olmasından kaynaklanan 100 den fazla dekorasyon önerisi vardır. Sesin ve görüntünün yansıtılmasında büyük bir role sahip olan seramik dışında kırılmaz cam yüzeyler kullanılmalı ve eğer istenilirse altına su, kum, çakıl taşı gibi farklı dokular eklenerek kullanılması oldukça hoş bir görüntü yakalayacaktır.

Zeminlerin ham bir duvar tavan ile birleşmesiyle mekânların oluşmasında etmen olan bu dekorasyon ürünü, renk olarak ta mağazayla bir bütün olmalıdır. Siyah, kahve, kendinden desenli krem renkleri Mağaza İçi Dekorasyonda Zemin olarak karşımıza farklı renk Mağaza İçi Dekorasyonda Zeminskalasıyla göz önünde tutulmalıdır. Renkler öyle bir geçiş olanağı sağlar ki mekân da hem zıtlığı hem uysallığı hem de farklılığı sağlamamızı kolaylaştırır. Açık renkler kullanan mağazalar da sert bir renkte zemin yapmak mekânı kısabileceği gibi duvar ve zemin arasında sadece ton farkı kullanılarak hafifçe akışı sağlamak daha düzgün bir görüntüye ulaşmamızı sağlayacaktır.

Zeminler de köşeli bir anlayış ile hareket etmeliyiz. Bizi mağazanın en uç kısmına kadar itmeye zorlar bu tarz zeminler bir akış sağlar. Girişte büyük içeriler de hafif küçülen seramiklerden taş parkelerin çizgilerinden doğan içeriye adım atma isteğimizi canlandıran bu küçük önerilerden de yararlanabiliriz. Zemin duvar tavan üçlüsünü aynı renk yapıp zeminde parlak yüzeyler kullanmak birden fazla sezonu kaldırabilecek bir mağaza portföyüne ulaşmanızı da sağlayacaktır.

Mağaza içi dekorasyonda zemin tamamlayıcıdır. Bu yüzden zeminde kullanacağınız doku, renk, yüzey, şekil, malzeme gibi birçok anlamda ürün çokluğu bulunan bu uygulama göz yormamalı fakat dikkat çekici ve çarpıcı olmalıdır. Zeminde halı kullanılması da çıplaklığı örtecektir fakat mağazalarda kirli bir görüntü oluşturacağından halı görünümlü seramik gibi ürünleri seçerek çıplaklığı gidermiş ve farklı bir bakış açısı yakalamış olacaksınız.