İnternet Ülkemize Ne Zaman Gelmiştir ?

İnternet Ülkemize Ne Zaman Gelmiştir ?

İnternet Ülkemize Ne Zaman Gelmiştir ?İnternet tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanılmakta ve amacının çok ötesine geçebilmektedir. Yıllardır ülkemizin hemen hemen her yerinde internet bulmak mümkündür. İnsanlar dizi film izlemek, müzik dinlemek, ödev yapmak, yemek tarifi bakmak, alışveriş yapmak, oyun oynamak gibi sebeplerle internet kullanmaktadırlar.

İnternet Ülkemize Ne Zaman Gelmiştir?

İnternet 1950’li yıllarda geliştirilmiştir. Ülkemize ise 1990’lı yıllarda kullanılmaya başlanılmıştır. 1993 yılında Orta Doğu Ve Teknik Üniversitesi’nde bağlantı sağlandığı söylenilmektedir. Bu bağlantıdaki hız 64 kbit/saniye’dir. Yani günümüzde kullandığımız internetin hızı o günkü hıza oranla kat ve kat hızlıdır. İnternetin ülkemize gelmesi uzun yılları almışken ülkemizdeki varlığı çok uzun yılla ölçülemez. Buna rağmen ülkemizde internet konusunda çağın gerisinde kaldığımız söylenemez. Günümüzde bilgisayarlarla, tablet ve akıllı telefonlarla internete bağlanmak yetersiz kalmış televizyonla internete bağlanmak gibi seçenekler de sunulmuştur. Bu da internet kullanımının artmasına sebep olmuştur.

 Ülkemizde İnternet Kullanımının Fazlalığı

İnternet kullanımı için internet destekli bir cihaz gereklidir. Bu cihaza internet sağlayacak hizmet de olunca şebekenin sağlanmasıyla internete erişmek kolay bir iştir. Bu şartlar sağlanıldığında internet kullanmanın önünde bir engel almadığı için internette vakit harcamak kaçınılmaz olmaktadır. Zamanını televizyon izleyerek geçirmeyi seven insanlar bilgisayara da İnternet Ülkemize Ne Zaman Gelmiştir ?kayıtsız kalamamaktadır. Televizyonda izlemekle bilgisayarda dizi izlemek arasındaki fark internetin varlığıdır. Televizyon ile bilgisayar arasında bağlantı kurmakla da mümkün olabilmektedir. Ancak tek başına bir cihazda bunları yapabilmek internetle mümkündür. Her şey internetle bu kadar kolayken internet kullanımının artması kaçınılmazdır. Nitekim ülkemizde de böyledir. Sadece günlük hayatta değil iş hayatında da internet sayesinde kolaylık sağlanılmaktadır. Ürün, müşteri, hesap, şube gibi çok sayıda ve karmaşık bir yapıda olan veriler internet sayesinde arandığı anda saniyeler içinde ortaya çıkabilmektedir. İnternet pek çok alanda sadece kolaylık değil zorunluluktur. Bu yüzden kullanılması kaçınılmazdır.