Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu ‘crush Your Enemies’ İncelemesi

Good Shepherd Entertainment’ ın yapımını üstlendiği crush your enemies gerçek zamanlı strateji oyunları arasına girebilecek kapasitede bir oyun. Bize tam anlamlı strateji deneyimi yaşatacak bir oyuna benziyor. Hepimizin bilgisayarının kaldıracağı bir oyun olduğu için de oyuncu dostu.

Birçok stratejik hesaplar yapıp, farklı birim türlerine sahip olup düşmanlarınızı ezeceksiniz. Üstelik çok basit bir kontrol mekanizması bulunuyor. Sadece fareniz ile olaya hâkim olabiliyorsunuz. Âmâ biz Türk oyunculara kötü bir haberimiz var. Dil desteği bulunmuyor. Bu hataları unutturabilecek özellikleri de bulunmakta. Bir diğer kötü haber ise grafik kalitesi düşük. Yani bu oyundan Far Cry,Gta,Watch Dog’s gibi oyunların sunduğu grafik kalitesini beklemeyin. Kolay bir arayüzü bulunmakta. Buna ek olarak deli dolu bir hikayesi bulunmakta. Bu hikâyeyi çoğunuzun seveceğinden eminim.

Oyun Bize Neler Sunuyor?

Biraz karmaşık görünen envanteri olduğunu belirtmek istiyorum. Ancak bu envanterdeki eşyalara hakim olursanız savaşın seyrini değiştirebilirsiniz. Çok oyuncu bir platforma sahip. Gerek bilgisayarınızdan gerek ise mobil cihazınızdan kolayca savaşlara dahil olabilirsiniz. Yani savaş hiç bir zaman bitmez!

Her oyun sahasında farklı tür askeri tip var. Menzilli ve yakın saldırı birimlerinden oluşuyor.

Canınız sıkılmadan saatler boyunca stres atabilirsiniz. Oyun şuan pek bilinmiyor olabilir fakat ilerde adından söz ettireceği kesin. Eğer oyuna gerekli önem verilirse tabi ki !

Fiyatlandırma Politikası

Fiyatlandırma konusunda ise diyebileceğim pek bir şey yok. Çünkü şuan Steam üzerinden 18 ₺ gibi bir rakamdan satışa sunuluyor. Parasını hak edip etmediği tartışılabilir. Sizde hemen bu oyunu satın alıp eğlenceli Crush your Enemies oyununda maceraya atılabilirsiniz.

Crush Your Enemies Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri aşağıda bulunmaktadır. Yukarıdaki yazıda belirttim ancak gene buraya bırakmam gerektiğini düşünüyorum.

EN AZ:

İşletim sistemi: Windows XP veya daha üstü

İşlemci: Intel’den 1.2 GHz veya eşdeğer AMD işlemcisi

Bellek: 1 GB RAM

Ekran kartı: DirectX 9 uyumlu grafik kartı

DirectX: Sürüm 9.0

Depolama: 110 MB kullanılabilir alan