Astrolojiye Göre Doğum Saati Önemli Mi ?

Astrolojiye Göre Doğum Saati Önemli Mi ?

Astrologlar sizin doğum haritanıza bakarken genellikle önce doğum tarihinizi, ardından saatini, sonra da doğum yerinizi sorarlar. Doğum saatinizin neden sorulduğunu merak ettiniz mi? astrolojiye göre doğum saati önemli mi? Kişinin doğduğu gün ve ay burcunu belirlerken doğduğu yıla göre diğer gezegenlerin pozisyonu belirlenir. Fakat doğum saati bilinemezse kişinin yükselen burcu ve ev yerleşimleri bilinemez ki bu da kişi hakkında öngörüleri çok ama çok zayıflatır. Kişinin doğum saati bilinmiyorsa astrologlar çeşitli yöntemler kullanarak kişinin doğum saatini bulabilirler.

Astrolojiye Göre Doğum Saati Önemli Mi ?

Her gün 24 saat toplam 12 yükselen burca ikişer saat olarak ayrılmıştır. Yani 12 Temmuz tarihinde sabah 5’te doğan kişinin yükseleni ile akşam 5’te doğan kişinin yükseleni tamamen farklı olup aynı yıl doğmuş olsalAstrolojiye Göre Doğum Saati Önemli Mi ? ar da çok farklı özelliklerde olan kişiler olacaklardır.

Güneş burcu bizim hayat amacımızı belirler. Yükselen burcumuz ise auramızı belirler. Örneğin burcu Başak olan bir kişi hayatta maddi güvence ve huzur ararken yükselen burcu akrep onu dışarıya çok daha çekici bir hale getirir ve ona doğal bir manyetizma verebilir.

Güneş burcu ile yükselen burcu zıt olan kişiler; örneğin güneş boğa yükselen akrep gibi. Bu tip kişiler çok güçlü kişiler olurlar. Eğer özelliklerini taşıyamazlarsa tam tersine silik olacak olmalarına rağmen kişiliklerini iyi gizlerler, hedeflerine iyi ulaşırlar ve kendilerini eğitmekte başarılıdırlar.

Güneş burcu ile yükselen burcu aynı element olan kişilere içi dışı bir diyebiliriz. Bu kişilerin davranışları ile içsel özellikleri uyumludur. Yanlış tanımışım dediğiniz kişiler olmaz. Ayrıca doğum saati evlerin pozisyonunu da belirleyeceği için 2’şer saatlik aralıklar bile doğum haritasında yeterli olmayabilir. Çünkü bu evlerin pozisyonlarını belirler. Bazen yarım saatlik aralıklar yüzünden kişinin haritasında mars baskısı, boşanma parametreleri gibi çok önemli ayrıntılarda ciddi yanlışlıklar olabilir. Bu da kişinin doğum haritasını yorumlarken yanlışlıklar yapılmasına neden olacaktır.